27.marca 2010  15:50    hala FTVŠ

Zostava:

Milo Vrba - Peter Jáchym, Patrik Morocz, Rišo Glézl, Dávid Supek, - Milan Kyjovský, Bohuslav Hric, Laco Botek, Peťo Hojný, Juraj JanecC, Martin Krajčír

O zápase:

Prístup k zápasu začal tak ako mal. Prvý krát v tejto sezóne a mám taký dojem, že asi aj v histórii klubu, sa nás zišlo 10 plus 1. 10 hráčov do poľa, to znamenalo, že 2 hráči budú musieť sedieť. Kedže ja (Ďuri) som uľahčil výber sediaceho hráča v stredu s mojim vytknutým členkom a Krava na mňa pri vstupe do haly (bol som i tak prezlečený v drese) pozrel prekvapenými sklenenými očami. Bolo jasné, ktorí dvaja budú na lavičke držať päste spoluhráčom. Musím napísať, že Krava sám uznal, že ked si líha do postele o 8.00 ráno tak by bolo lepšie nehať hrať iných :-).

Začali sme ako s veľkej... no nebudem preháňať... tak zo strednej knižky futsalu :-). Výborné bránenie, rýchla rozohrávka, lopta šla z nohy na nohu (no nie však jedného hráča). Po prvej nepremenenej šanci prišiel hneď gól. Nacvičený signál "METROŠ" priniesol ovocie. Po získaní rohu zahral Hojný na nabiehajúcu dvojicu Hric, Kyjovský. Prvý menovaný pustil loptu za seba, kde už číhal Kyjovský a nechytateľnou strelou do ľavého dolného rožku brány rozvlnil sieť 1-0.
Potom prišiel ďalšie dve nevyužité možnosti Morocza a Supeka. Naozaj krásne kombinácie na jeden dotyk, na toto si už pomaly musíme zvykať :-).

V 5.min. prišla ďalšia gólová kombinácia. Glézl perfektne zabojoval pri bránkovej čiare s brankárom a jedným hráčom súpera, našiel pred prázdnou bránou stojaceho Morocza a ten síce na dvakrát (prvý krát trafil tyčku) dotlačil loptu do brány. 2-0 Súper sa stále nevedel dostať do tempa a jeho hráčom sa moc dozadu utekať a ani chodiť nechcelo, čo bola voda na náš mlyn. Opäť po kombinácii, kde predtým výborne potiahol loptu Morocz, medzi Glézlom a Supekom sa lopta dostala k druhému menovanému a ten nekompromisne zavesil do ľavého horného rohu brány 3-0. 12 minúta priniesla ďašliu gólovú radosť. Individuálna akcia Boteka od vlastnej polovice, kde nikým neatakovaný, doslova prešiel s loptou pred bránu a strelou po zemi prekonal brankára 4-0. Hrali sme vynikajúco a súper nemal ani náznak šance.

Pokračovali sme stále v našej dobrej hre a vyvrcholením úsilia bola gólová bodka nášho tímu prvého polčasu 4 min. pred jeho koncom. Po rýchlom protiútoku Hojný našiel na ľavej strane aktívne hrajúceho Kyjovského, ktorý si skvelo našiel priestor a strelou "z prvej" špicom, prekonal nešťastného inak dobre chytajúceho brankára súpera. 5-0. Ale prišla predposledná minúta a naša prvá hrubka v zlom obsadení hráčov. Nechali sme osamoteného hráča na pravej strane ihriska a ten od čiary asi 12 m od brány prekonal dovtedy nezamestnaného Vrbu. 5-1 Takto skončil prvý polčas a nechceli sme poľaviť.

Avšak poľavili sme. Prestali sme brániť  a odoberať lopty súperovi ako v prvom polčase. Je pravda, že aj súper už bol odvážnejší a adresoval si presnejšie prihrávky, nestrácal tak lopty ako v tom prvom.

I napriek tomu všetkému sme sa zasa dokázali presadiť. Hojný krásnou prihrávkou z polovice ihriska z ľavej strany ponúkol Botekovi možnosť skórovať, ktorý túto šancu malým lobom na brankára prijal. 6-1 V 37 minúte prišla minela hráča Kyjovského, ktorý inak patril k najlepším na ihrisku, a súper ju potrestal strelou do pravého horného rohu našej bránky. 6-2. To bolo varovanie, ktoré sme zahnali opäť peknou akciou z protiútoku vo dvojici Morocz - Hojný. Akcia na jeden dotyk priniesla ďalší gól, po vyšachovaní súpera, Peťa Hojného do prázdnej brány 7-2. Potom hra oboch mužstiev trocha ustála a vypracovali sme si ešte zopár pekných akcií. Hlavne individuálne akcie Morocza, ktorému nechýbalo veľa ku gólu. Neskôr sa sám pred bránkou ocitol Krajčír i Hric ale ani jednému sa nepodarilo skórovať. Až prišla 46.minúta a zavŕšenie hattricku Kyjovského, ktorý strelou zo 7 metrov prestrelil brankára (pred zápasom avizoval, že dnes sa mu takéto čosi prihodí :-)) 8-2. Uzavrel rezultát dnešného dôležitého zápasu a mohli sme sa radovať z vysokého víťaztva.

Naozaj každý dnes podal vynikajúci výkon a vyhrali sme ako naozajstný tím.  ĎAKUJEME chapci.