Goly: David

Zostava: Bohus - Vlado, Dano, Krava, Bohus - Ricci, Hojnak, David, Miso

Ja len tolko, ze je skoda ze odohrame dobry zapas, ale spravime minimalne 2 fatalne chyby, ktore v tejto lige superi proste trestaju ... zvysok doda ako obvykle Duri

Tak veru, a Ďuri doplní.. i ked s "menším" opozdením, ale predsa.

Hneď na úvod musím chlapcov pochváliť, za jeden z najlepšie a najtaktickejšie zvládnutie zápasu. Samozrejme niekto by ma bil kladivom do hlavy, či tam niečo nezachrčí kedže toto píšem k výsledku kde sme prehrali 1:4, ale mám na to po prvé plné právo :) a hlavne za výkon podaný určite. Bol to najkvalitnejší súper s ktorým doteraz klub FK Šport Bratislava hral vo svojej histórii v súťažnom zápase (aby som neurazil pár tréningových zápasov so "zmeskou" Relaxu a Gurmánov v ich najlepších časoch). Naozaj ako Cow vyššie písal absolútne hlúpe detinské chyby niektorých hráčov (mám na jazyku ale radšej nevysloví, pre prípad vyhnúť sa konfrontácii drsným jadrom fanúšikov nášho tímu a zmienenými hráčmi :)))).

Viedli sme po neuveriteľných 15 sekundách zápasu, kde náš "skrytý" strelec Dávid umne využil chybu brankára súpera, prečítal ho ako "Malého princa" a Exiuperovsky upratal loptu do prázdnej brány z prvej. Tešili sme sa preveľmi a gól nám dodal troška sebavedomia. Súper sa počas prvého polčasu motal väčšinou na našej polovici, skôr ju teda obliehal, samozrejme veľmi umne a skúsene nakoľko v jeho radoch pôsobia hráči so skúsenosťami z extraligy a dokonca dvaja i z reprezentácie futsalového Slovenska.

Dobíjali a dobíjali Bohušovu svätyňu (mám samozrejme na mysli bránu). Podarilo sa to až po prvej našej veľkej chybe a to tým, že naša štvorka bola už o niečo dlhšie na palubovke akoby bolo vhodné a nedostúpenie hráča súpera v strede pred bránkou potrestal hráč Semicu po strele z 8 metrov a vyrovnal na 1:1.

Obraz hry sa nezmenil súper tlačil a my sme čakali na rýchle protiútoky z ktorých sme si vytvárali akurát tak skoro pološance. Defenzíva by dostala 1plus ak by naozaj 3 hlúpe chyby v zápase vypustili.

O prvej som písal a druhá prišla asi v 12 min. 1.polčasu. Náš ofenzívny hráč nedostúpil nabiehajúceho súpera a vypustený krok nechal chladnokrvne zakončiť strelca súpera. Bohuš nedokázal vyčarovať zázračný zákrok a bolo 1:2. Potom prišla situácia kde to bolo ako na veľkej prestávke na 1. stupni základnej futsalovej školy. Náš tím sa staval na priamy kop súpera. Staval teda múr, kde však opäť nepochopiteľne zazmetkoval náš hráč. Odbiehal a pribiehal až nakoniec súper vystrelil a prekonal na priamo Bohuša medzi nohy. Sám sa divil aké ľahké to až mal. 1:3. Naši bojovníci pekne kombinovali, sem tam aj náznak kolotoču sa zdalo že bude a aj bolo, ale nič z toho. Chýbalo nekompromisnejšie zakončenie a premenenie tých šancí málo čo bolo. Určite aspoň zníženie na 2:3 by nám niečo viac vlialo odhodlania ale nestalo sa.

Druhý polčas priniesol možno aj únavu súpera, už tak nemali rozložené stany na našej polovičke. My sme viac držali loptu a z toho bolo aj viac šancí. Škoda ich zahodenia snáď to príde v nasledovných zápasoch. Musím naozaj však vyzdvihnúť výkony niektorých hráčov, pretože si to istotne zaslúžia. A to z ofenzívy určite Dávida, ktorý výborne bojoval, snažil sa vymyslieť niečo, škoda že neúspešne. V defenzíve určite vyzdnihnem Bohuša, cez ktorého i jeho napriek silno vyšportovanej postave nikdo neprešiel. Ďalej Vlada, ktorý v tomto zápase dával veľmi dobré prihrávky z obrany a ani jednu nahrávku nepokazil, Krava ktorý takisto veľmi aktívne pomáhal aj útoku. A samozrejme aj Michalovi ktorý príznačne bojoval. K týmto nastoleným trendom chlapcov ak sa pridajú aj ostatní, myslím, že určite nebudeme dlho musieť čakať na prvé víťazstvo v 2.SNL.

Spomeniem len už tak námatkovo posledný gól súpera, kde sa otočil okolo brániaceho nášho hráča a ponad nášho Bohuška dal na 1:4 a uzavrel skóre.

Škoda, že aspoň bod sme si neuchmatli. Určite by to bol zaslúžený bod.

Zápas sme si však naozaj užili aj vďaka červenej krásnej karte Kravu, ktorý zachránil letiacu loptu do prázdnej brány pri hre bez brankára a my sme dokázali ustáť 2 minútové oslabenie, za čo jedno veľké HURAAAAAAA.... :)) aspoň nejaké pozitivum :)