22.kolo FKŠport-SFC Silver  7:3

góly: Rišo 4, Dávid, Bohuš, Ďuri

Zostava: Milo - Ďuri, Bohuš, Dano - Peťo H., Rišo, Dávid, Bohuš

Asi v 10 sekunde sme inkasovali po strele z diaľky 0:1. Prešlo jeden a pol minúty a bolo 0:2. Potom sme si uvedomili, že vlastne sa posúval čas a už by sme mali aj niečo na tom ihrisku ukázať a že  zápas sa už začal :-). Chvíľku sme sa ešte hľadali. Napr. Riša sme našli prezliekajúceho sa na lavičke (špeciálna vďaka za obetavosť prísť z ďalekých Tatier kvôli tomuto zápasu, potvrdil svoju dôležitosť, o to lepšie :))) Asi od 10. min prvého polčasu sme začali predvázdať to čo by sme chceli hrávať stále. Nahrávky z prvej z druhej po zemi presné na hráča. Hráči v pohybe. Toto (aj keď niektorí neuveria) naozaj bolo. Šance sme si vytvárali. Hlavne Dve štipľavé strely Ďuriho, Rišova tutovka sám pred brankárom, kde bol evidentne faulovaný avšak faul neodpískaný.

V 12. minúte prišiel priamy kop. Konečne perfektný už prvotný prístup. Každý vedel kam sa má postaviť. Peťo do múru. Rišo na pravú stranu a Bohuš so stiahnutým hráčom k tyčke. Ďuri rozohral na pravú stranu na Riša, a ten pekne našiel pri tyčke Bohuša a bolo 1:2. Potom, sme pridali na fyzickom kontakte so súperom, ktorému to nebolo očividne príjemné a naozaj ho to znechucovalo. Bolo to účelné a po strele Riša a odrazenej lopte od brankára, Dávid krásnym volejom vyrovnal utešenou strelou k tyčke na 2:2. Súper naozaj nevedel čo má hrať, nevedel sa dostať ani na našu pólku. Tak sme si povedali, že šak naaaa... tu máš... choď .. daj gól a tak aj bolo .... po krásnej nahrávke nášho hráča súperovi presne pred zaskočeného Mila bolo tesne pred polčasom 2:3.

Veľmi sa mi páčilo, že konečne aj po takejto pitchovine v obrane, sme ostali kľudní a vedomí si toho, že výčitky (ako bývalo zvykom v iných predošlých zápasoch) ničomu dobrému nepomôžu. Povzbudili sme sa a tak aj začal druhý polčas.

Súper si prichuchol (áno ch čítaj ako č) :-))) k lopte asi tak len pri rozohrávaní na začiatku polčasu. Potom už len zúfalo pobehoval a nestíhal na naše rýchle šípy. Naozaj krásne akcie na jeden dotyk. Rišo - Peťo H. - Dávid. Títo to vedeli kvalitne roztočiť v útoku a hlavne Dávidove šance pred brankárom volali po góle. Avšak chýbali sily. Tlak vytrvával a priniesol želané ovocie.. (mandarinky, melón, čučoriedky, káva... áno je to tak.. káva je ovocie...!!!!) Vyrovnali sme Rišom na 3:3 po peknej strele k ľavej tyčke. Potom Milo vyhodil cez celé ihrisko Rišo si krásne prebral loptu a lavačkou pod brvno dal na 4:3. Milo si vzápätí pripísal asi najdôležitejší zákrok keď vytesnil nepríjemnú strelu. Rišo pridal ešte dva góly. Najskôr na 5:3 a do prázdnej brány na 6:3. Skvelý výkon nášho mužstva zavŕšil gólom Ďuri a uzavrel skóre na 7:3. Tak naložili sme zasa 7 gólov. Hmmmm... snáď neprídu suchoty :-)))