11.kolo Ex Rapid  1 : 2

góly:  Žižo (premiérový) vitaj

Zostava:  Milo - Ďuri, Dano, Rišo, Žižo a v druhom polčase aj Laci

Tak na tento zápas som sa tešil ihneď po posledných dvoch víťazstvách. Hlavne že sa môžeme víťazstvom vyšplhať na tie najvyššie priečky v lige, ale aj na súpera, na ktorého sme vedeli vždy zahrať. Po zápase som sklamaný z veľa vecí. Najskôr asi prístupu hráčov k nášmu klubu, k tomuto zápasu a asi teda aj ku chlapcom, ktorí to dnes naozaj bojovali. Keď si pozriete zostavu môžete zistiť skutočnosť, že vlastne z A-tímu tu boli len dvaja hráči do poľa. A to prakticky v tejto sezóne začínajúci Rišo (po zranení) a "chorľavý" Ďuri. Milo je jasný, ten tam proste musí byť. Prakticky ďalší dvaja debutujúci hráči Dano (2 zápas túto sezónu) a Žižo (navrátilec do futsalu po cca "veľa" rokoch :-)))). Takže táto zostava mala hrať vyrovnanú partiu s 2.hým týmom našej tabuľky? No to si asi nikto nemyslel. Dokonca teda ani mi hráči na ploche aj keď sme si jasne povedali taktiku a to teda neumakať sa. A prišlo do toho ešte, že Laci z nám známych vtipných dôvodov meškal a prišiel až na druhý polčas, tak to vyzeralo na debakel v našej sieti.

Zo začiatku zápasu sa nám však veľmi dobre darilo držať loptu. Naozaj aj keď nás súper napádal, darilo sa nám prihrávkami držať loptu pod kontrolou a nejakým "pasíkom" skúsiť zaútočiť. Po asi 7 minútach sa už obraz hry zmenil tak ako sme asi všetcia čakali. Súper prevzal iniciatívu a začal sa tlačiť pred bránu. Náznaky pološancí súpera nás natoľko rozhodilo, že sme spravili obrovskú chybu. Súper zahrával roh, popritom striedal a to natoľko zmietlo inak dobre hrajúceho Dana, že nechal úplne ale úplne voľného hráča súpera pred bránkou ktorý poľahky prekonal Mila. 0:1. Na počudovanie sme sa navzájom povzbudili, čo ma naozaj potešilo, veľmi dobre nás povzbudzoval hlasný Krava, ktorý bez spánku a s asi 10,87 promile snažil vkusne koordinovať z lavičky :-))) Nateraz tam bol dôležitý aj Bohuš, ktorému asi najviac energie bralo utišovať Kravu. Ale všetko v rámci normy :-))). Tak teda po inkasovanom góle sme sa začali viac tlačiť dopredu. A prinieslo to veľmi skoro ovocie. Veľmi dobre Žižo odobral loptu súperovi a rútil sa s spolu s Rišom na samotného obrancu. Pekne ho vyšachovali a aj s trochou šťastia sme vyrovnali na 1:1. Prešla necelá minúta a rovnaká situácia nastala v tom istom zložení. Len s jednou zmenou a to že sa nepodarilo trafiť Rišovi bránku a bohužial skóre sa nemenilo. Takéto akcie nás povzbudzovali. Naozaj sme veľmi dobre bránili. Dano nekompromisne nepúšťal nikoho kolo seba a Ďuri skvele odoberal lopty pohyblivým útočníkom súpera. Prišli potom ešte dva priame kopy Ďurího. Prvý skončil pekne rotovanou strelou tesne pred vinklom a druhý po naznačení strely našiel pri tyčke uplne voľného Riša, ktorému sa však nepodarilo dotlačiť do prázdnej bránky loptu. Polčas sme dohrali v klasickom úspešnom "zanďourovi" a neinkasovali sme.

Druhý polčas sme sa potešili prítomnosti Laciho, kedy sme už mohli striedať. A na hre to bolo vidno. Začali sme sa viac tlačiť dopredu teda hlavne Lacim a vytvorili sme si asi 2-3 šance jedna z toho stopercentná pre Laciho. Ten však tesne prestrelil. Potom však prišla nešťastná situácia - pre nás. Laci sa snažil zblokovať prihrávku na útočníka. Zblokoval ju tak nešťastne že sa dostala do protipohybu Ďurimu a ten na loptu nedočiahol. Lopta sa s obrovským šťastím dostala k útočníkovi súpera, ktorý aj so šťastím prekonal Mila. A bolo 1:2. Povedali sme si však že nemá zmysel sa ešte naháňať a počkáme si na posledné 4 minúty. Ani súper sa do útoku nehrnul, takže to boli také hluchšie momenty zápasu. Až prišla krásna individuálna akcia Ďuriho. Ten z vlastnej pólky prešiel po pravej strane najskôr cez jedného hráča, potom si pekne posunul loptu na strelu a z uhla trafil strelou vzdialenejšiu tyč. Šťastie teraz stálo na súperovej strane. Potom sa zaskvel niekoľkými zákrokmi Milo. 4 minúty pred koncom nám Bohuš naordinoval napádanie. Čo naozaj bol veľmi dobrý ťah. Súpera sme dobre dostupovali a vlastne len útočili. Začali sme hrať piati aj s Milom. Prvé dve minúty sme hrali dobre. Dobre sme si rozťahovali nahrávky a ked bolo treba tak vystrelili. Hlavne Ďuriho jedovatá strela bodlom z diaľky už visela v pravom hornom rohu, ale na poslednú chvíľu tam zazdil hlavou súper. Potom akoby sme znervózneli a nedarilo sa nám nijako úspešne rozostaviť a zomknúť súpera. I keď sme získali loptu, nevedeli sme si v kľude nahrať. Ešte prišla zaujímavá situácia, to keď súper nahral brankárovi dva krát a rozhodca nariadil nepriamy kop. Rišovi sa však nepodarilo prestreliť hradbu tiel. Už sa nič moc neudialo a i keď nás vychválil aj súper, nám to body neprinieslo a so sklonenými hlavami sme sa stratili v útrobách štadióna. ŠKODA. naozaj veľká škoda. Je mi tohoto zápasu ľúto. Ešte raz napíšem že z viacerých vecí. Ale asi to nemôžem brať silne srdcovo. a mal by som to brať asi ako možno tí čo neprišli,  a nepridávať tomu až takú dôležitosť. Musím sa zariadiť. Nu.. ešte raz škoda veliká.. jaj to som už písal. tak nič.. snaď ukončíme rok 2010 v piatok s Vorvaňmi víťazstvom. Gratulujem k premiere Žiža a jeho prvého gólu a aj 6 statočným a po zápase v kŕčoch unaveným :-))))

by Durynko

Diskusná téma: 11.kolo Ex Rapid

Dochadzka

Dubo | 15.12.2010

Chlapci, ja len tolko k tomu ze toto bol uz druhy zapas co nas neporazil super, ale porazili sme sa sami nasou dochadzkou. Podobne ako Duri teraz, ja osobne som bol viac vytoceny po prvom kole ked sme si v lete hovorili ako ideme na postup a potom na 1 zapas prideme v podobnom pocte. = 6 bodov co sme darovali superom sami.

Re:Dochadzka

Durynko | 15.12.2010

Tak tak ako hovoriš Riško... a teraz si pripočítajte 6 bodov do tabulky a odpočítajte ich súperom.. a uvidíte čo to spraví.. a to len - 6bodov za prístup