9.kolo S.L.C.Olympique „B“  3 : 6

góly:  Dodo 2, Ďuri

Zostava: Milo - Ďuri, Peťo J., Vlado - Peťo H., Lacko, Dodo, Lubo

Začnem asi tak, že škoda tohoto zápasu. Olympikácke Ačko ako líder druhej najvyššej súťaže s ambíciami na extraligu bol zdolateľný súper. Ale my sme premrhali šancu ho prvý krát poraziť. ŠKODA.

Nastúpili sme s odhodlaním pobiť sa o výsledok. Dlhú dobu to tak aj bolo. Zo začiatku sme síce kopili chyby a z toho prišiel aj prvý súperov gól ked dvaja hráči vyštartovali proti jednému a ten posunul do šance pre Mila osamoteného spoluhráča, ktorý nášho brankára prekonal.0-1. O dve minúty sme však vyrovnali a to keď sa Ďuri zmocnil lopty na polke a spolu s Lubom sa rútili na osamoteného obrancu. Duri vystrelil a prekonal súperovho brankára 1-1. Potom sme však opäť neustrážili najlepšieho strelca súpera a to keď Peťo H. iba tienil a z uhla k tyčke súperov hráč dokázal prečo je najlepším strelcom. Bolo 1-2. 5 minút pred polčasom sme založili krásnu akciu. Ďuri posunul na ľavú stranu Peťovi J. a ten krásne z prvej našiel výborne si nabiehajúceho Doda a pre neho to bola lahôdka vyrovnať. 2-2. Takto skončil aj polčas. Tak ako minulú sezónu s týmto súperom.

V druhom polčase sme sa dostali pod tlak. Súper zvýšil obrátky, ale šance sme mali my. Hlavne nájazd sám na brankára výborne hrajúceho Doda volal po góle ako aj strely Luba či Laciho. Neuspeli sme a súper trestal. Tak ako pred rokom sme držali krok s favoritom väčšinu zápasu a až v jeden moment sa to zlomilo. Jedna zlá nahrávka, zvýšila sa nervozita v tíme a pykali sme. Súper s prehľadom pridal 4 góly v rozmedzí 6 minút a bolo po zápase. V závere zápasu už len skorigoval Dodo 3-6 po Ďuriho nahrávke a mohli sme sa opäť chytať za hlavy, že sme zdolateľného súpera nezdolali. Musíme si však uvedomiť, že zbytočnou nervozitou v tíme za hrateľného stavu to hlavne mám na mysli, keď sme prehrávali 2-4 a začali sme si vypracovávať šance, sa nedá otáčať zápas. Tak prosím chlapci, troška ..... nie troška... hodne myslieť na to že hráte v tíme a nie každý za seba a kritizovať druhých. Treba sa podporiť aj v tých ťažších chvíľach a nie sa len tešiť s druhým keď sa vyhrá.