3.kolo KPSF ´92  4:2    góly: Dodo 2, Laci 1, Krava 1

hralo sa 2.10.2010 17.00 športová hala MLADOSŤ

Zostava: Milo - Dodo, Peťo J., Milan, Krava - Lacko, Peťo H., Ďuri, Paťo, Dávid, Bohuš

Tak prvou zaujímavosťou bolo Bohušova premiéra v tejto sezóne a asi aj tohtoročná derniéra. Teda dúfam keby to tak nebolo, ale čaká ho operácia a potom rekonvalescencia. Odhaduje sa, že bude chýbať 4 - 8 týždňov.

Opäť sme prišli v hojnom (teda aj Hojný) počte. 10 hráčov do pola, druhý krát po sebe, tak z toho sa musíme tešiť :-). Súpera sme dobre poznali. Vieme, že hrávajú podobným štýlom ako my. Pozorná obrana a rýchle protiútoky. Na začiatku zápasu malo viac z hry naše mužstvo. Viac sme držali loptu, ale nedostávali sme sa do zakončenia. Prvá vážnejšia akcia prišla v 5 min. kedy pekne zakombinovali Peťo J., s Dodom. Druhý menovaný si po pravej strane zbehol až pred brankára ale nepodarilo sa mu  vybiehajúceho brankára prekonať. Potom prišiel sporný moment, za čo naozaj musím skritizovať rozhodcov. Dodo ako posledný hráč bol zákerne :-) faulovaný. Jeden rozhodca sa bavil s divákmi a druhý komunikoval v rámci zdravotného stavu s lavičkou súpera. Tým pádom ani jeden nevidel evidentný faul. Dokonca aj súper ostal chvíľu stáť lebo si bol toho vedomý. Avšak ihneď sa spamätal a nájazd na nášho Mila skončil loptou v našej sieti. 0:1. Toto sa odohralo v 11. minúte. Vlnu nevôle sme však pretavili, ešte vo väčší tlak na súperovu bránku. 14. minúta priniesla ovocie. Po peknom prechode do útočnej zóny, si, ako je u nás zvykom, račianske DUO (novovytvorený tímový pojem pre Laciho a Peťa :-))) narazilo loptu pred bránkou a Laci bombou pod brvno vyrovnal na 1:1. O 2 minúty neskôr t.j. v 16 min. prišla chvíľa našej novej posily. Paťo s Dodom sa rozhodli napádať súperových obrancov. Dodovi sa podarilo odobrať loptu súperovi a rútil sa s Peťom H. na brankára. Dodo si dovoli ešte klučku na hráča a potom skúsil obísť brankára, avšak ten ho vo vnútri šestky fauloval a rozhodca ukázal na biely bod (teda ten sme hľadali dlho lebo tam žiaden nebol) a tak Dodo kopal penaltu zo žltej čiary :-))). Tú bezpečne sám postihnutý premenil a už bolo 2:1. Prišli potom ešte šance a hlavne tá Paťova volala po góle. Kedy sám pred brankárom si určite ešte prečítal príručku mladých svišťov a opýtal sa brankára na jeho názor kam by mu to mal umiestniť, avšak minul ľavú žŕdku. Takto skončil polčas.

Do druhého sme vstupovali s vervou dodržiavať hlavne obranné pokyny a pridať nejaký ten gólik. Veľmi dobre sme vzadu začali držať loptu a skúšali sme vymyslieť niečo aj dopredu. Opäť spolupráca račianskeho dua priniesla šancu, ale Laci zoči voči brankárovi, ho chcel prestreliť medzi nohy, avšak brankár aj so šťastím prisadol loptu. V 25. minúte začala akcia u Doda. S Bohušom si ju vymenil asi 5 krát, potom v strede ihriska našiel Dávida, ktorý perfektne vyslal Kravu do brejku a ten sa špicom nemýlil. Trafil ľavý dolný kút súperovej svätyne. 3:1. Mysleli sme, že nám sa trocha rozviažu nohy a budeme s väčšou ľahkosťou hrať avšak náš dvojgólový náskok vydržal tak 25 sekúnd. Prišla lopta stredom ihriska na súperovho pivota, ktorý sa otočil okolo Kravy a bolo hneď 3:2. Potom sme nechali vyniknúť aj niekoľkými peknými zákrokmi Mila. Troška zápas znervóznel, hlavne kvôli pár sporným zákrokom. Trocha sa pritvrdilo a fauly pribúdali na našej strane. V 32.minúte prišiel krásny futsalový moment. Milo ideálne vyhodil do voľného priestoru cez celé ihrisko na pravú stranu, kde si nabehol Dodo a krásnou strelou do protipohybu brankárovi vyhnal z ľavého horného rohu všetkých pavúkov :-). 4:2. Súper sa snažil dobývať našu bránku, ale stroskotal na dobre organizovanej obrane a keď už tak na istého brankára Mila. 1:30 do konca súper po našom šiestom faule dostal príležitosť kopať 10 metrový kop. Trafil Milovu ľavú žrď (teda bránky :-)))) a zápas sme v pohode dohrali s víťazným koncom pre náš tím. Ďalšie 3 body do tabuľky so súperom tej vyššej kvality v našej lige. Tešíme sa na ďalší zápas.