4.kolo AK 47 "B"  3 : 2

góly: Dávid Supek 2, Luboslav Jánošík 1

Zostava: Milo Vrba - Juraj Janec, Krajčír Krava Martin, Luboslav Jánošík - Peťo Hojný, Patrik Morocz, Dávid Supek

hralo sa v športovej hale PKO 9.10.2010 o 9.00

Pred zápasom s favoritom našej skupiny nastal problém so zostavou. Maródi Bohuš (operácia kolena), Milan (sklamal žalúdok), Rišo (zranené triesla), odcestovaní Peťo, Lacko a Dodo neveštilo nič dobré. Na poslednú chvíľu nás prišiel podporiť spoluhráčsky Ľubo.

I napriek, na naše pomery v tejto sezóne, malému počtu hráčov do poľa, sme sa pustili zhurta do favorita. Súper síce rozohrával ako prvý a hneď po výkope ohrozil našu bránu, ale to ako keby hneď na začiatku zobudilo Mila k skvelému zápasu. Loptu sme prvé štyri minúty nepožičali súperovi a každá naša akcia končila zakončením. Tak by to malo byť. Prišla 5 minúta zápasu. Krava rozohral aut, našiel Ďuriho ako posledného hráča na pólke, ten naznačil strelu z diaľky a poslal na pivota - Paťa prízemnú príhrávku. Paťo si skvele loptu spracoval na šestke a posunul pohotovo na ľavú stranu loptu na úplne voľného Dávida, ktorý s prehľadom zakončil popod brankára. 1:0. Vedenie nám však dlho nevydržalo. Po minúte sme urobili hrúbku pri bránení. Zle prebratie hráča súpera, ktorý si nabehol za našu obranu a sám zoči voči Milovi aj s troškou šťastia pekne zakončil k ľavej tyčke. 1:1. Hrali sme si však naďalej svoju hru, dobre sme bránili, dostupovali hráčov súpera, ktorí sa snažili hlavne v útočnej fáze presadzovať individuálne. Potom prišla pekná akcia Ďuriho a Ľuba. Ďuri zachytil nahrávku súpera cez stred a rútil sa na osamoteného obrancu s Ľubom. Druhý menovaný dostal nahrávku a sám pre brankárom nenaklonil misky váh na našu stranu. Ešte jednu veľkú chybu sme spravili a to v 16 minúte. Podobne ako pri vyrovnávajúcom góle si nabehol cez stred našej obrany súper a rútil sa sám na Mila. Teraz však Milo skvelo vybehol, zmenšil strelecký uhol a semafórom vytlačil strelu mimo brány. Asi zlomový moment zápasu. Pretože prišla 18. minúta. Krava skvelou vysokou nahrávkou vyslal Ľuba a ten si na padajúci list počkal a hlavou prekonal vybiehajúceho brankára. Pohľadná akcia priniesla pre náš tím vedenie 2:1. Takto aj skončil prvý polčas.

Do druhého sme šli s vervou pobiť sa o dobrý výsledok, i keď nám dochádzali sily už v polčase. Súper nás začal napádať, čo bola dobrá taktika, hlavne v tom, že sily nám chýbali hlavne do útočenia. Čiže logicky sme dostali pod tlak. Našťastie hráči ako Peťo a Paťo (niečo ako Pat a Mat :-))neee ) vedeli dobre podržať loptu na súperovej polovici. V 23. minúte dostal Paťo peknú vyhodenú nahrávku od nášho brankára Mila a z pravej strany sám pred brankárom, aj keď tiesnený obrancom, streli asi desať čísiel od tyčky. Súperov tlak sa stále stupňoval. V 24. sme však zahrávali roh. Dávid si krásne nabehol zo stredu ihriska až pred pravú stranu šestky, dostal milimetrovú nahrávku od Paťa a nekompromisne zavesil do pravého horného rohu. 3:1. Súper rozohral zo stredu, hralo sa asi tak minútu, až sa lopta dostala na pivota AK47 ten sa obtočil okolo nášho hráča a ihneď znížil na 3:2 pomedzi Milove nohy. Opäť nám vedenie dlho nevydržalo. Súperovi ostávalo asi ešte 15 minút na vyrovnanie resp. otočenie zápasu. Čim bližšie bol koniec zápasu, tým sa nervozita stupňovala. Napomáhalo tomu i nepochopiteľné verdikty rozhodcov. Hlavne teatrálne pády jedného hráča súpera, avšak ktorého futsalová kvalita bola značná, V 33.minúte sme si mohli povedať, že sme mali šťastie. Súper rozohral roh a nacvičeným signálom sa dostal k strele, ktorá skončila na pravej žrdi Mila. Dobre si postavil bránku :-)))) Na našu bránu sa valil útok za útokom. Hráči AK47 nemali čo stratiť, pretože my sme sa dopredu nehrnuli, takže s bránením nemali veľa starostí. Milo dokazoval svoje brankárske schopnosti veľmi často a naozaj nás podržal. Už sa blížil koniec a my sme čakali, že si súper zahrá hru bez brankára. K tomu sme však aj svojou aktivitou vpredu, súperovi nič podobné nedovolili. V poslednej minúte sa rútili na osamoteného obrancu AK47 3 naši hráči a mohli rozhodnúť. Nestalo sa tak. Prišlo ešte pár pokusov vystreliť na našu bránu, hlavne posledná akcia súpera z rohu ľavej strany nášho obranného pásma "smrdela" po góle. Nahrávka našla pred bránou hráča AK47 avšak ten trafil nohu v prázdnej bráne stojaceho Ďuriho. Lopta zrotovala a tú skrotil skvele chytajúci Milo. Ubránili sme víťazstvo. Môžem povedať, že zaslúžené. Opäť to bol jeden z pekných kolektívnych výkonov aké sa nám darilo podávať na konci minulej a teraz na začiatku tejto sezóny (okrem zápasu s MF Hyeny, kde bola žalostná účasť). Bez zbytočných emócii i napriek niekoľkým chybám, ktorých sme sa dopustili. Povzbudzovali sme sa a ja naozaj veľmi pekne ďakujem všetkým chlapcom a fanúšikom (bolo ich na prekvapenie dosť) za predvedený výkon resp. povzbudzovanie nielen v hľadisku ale aj doma u televíznych príjmačoch (určite sledovali Talentmániu :-)))) tí čo nemohli :-)). Súperovi sme vymazali z kolónky prehier 0. A pripísali si veľmi dôležité 3 body. Ešte raz ďakujem a vážim si veľmi toto víťazstvo.

by DURYNKO

Diskusná téma: 4.kolo AK 47 "B"

esteze to nebolo uplne tak :)

krava | 09.10.2010

"Opäť nám vedenie dlho nevydržalo" toto keby sa stalo tak asi prehrame :)) ale dokazali sme ubranitt 15 minut jednogolove vedenie za co davam klobuk az na zem! :)